Ванна кімната в стилі «Прованс»

Ванна кімната в стилі «Прованс»

 

З усіх сучасних стилів в дизайні інтер'єру прованс стоїть на особливому місці, ніби в стороні від суперечок, хто з них краще. У ньому немає неонової краси прямолінійних форм Нью-Йорка або пряної екзотики стародавнього Єгипту. Прованс – це скромна чарівність старої доброї французької провінції. Нескінченні пшеничні поля, лугові квіти, смарагдове море під теплим ласкавим сонцем знайшли своє втілення в цьому стилі.

Ванні кімнати в стилі прованс вимагають досить простору для своєї "життєдіяльності". Достатня кількість вільного місця немовби наповнює цю кімнату вітром і ароматом прованських трав. Дизайн таких кімнат лаконічно досконалий і має безліч варіацій, індивідуальних особливостей. Дивлячись на ці інтер'єри, здається, що мила добра господиня цієї кімнати дуже старалася, щоб зробити її красивою і затишною.

Стіни  у ванній кімнаті в стилі Прованс

Глина допоможе Вам впоратись в цій не легкій, але приємній для душі роботі. Ви навіть не уявляєте, яку вона має чарівну властивість. Напевно частенько ви спостерігали за тим, як в ванних кімнатах вогко та не дивно, якщо згодом з’являється грибок. Думаючи, що звичайна плитка Вам допоможе, Ви помиляєтесь. Для цього є набагато простіший і прийнятніший варіант. Так - це глина. Адже вона має унікальну можливість, як вбирати в себе вологу і зберігати в кімнаті температуру. Щодо кольорів, то тут обмежень та проблем ми не маємо, адже фарби також мають натуральну структуру, але є маленька поправка: сама глина має варіацію своїх кольорів, який співпадає зі стилем прованс.  Колір молока, морської води, лугових трав і сонячного світла – улюблені кольори Провансу. Різні комбінації пастельно-блакитного, ніжно-оливкового, бежево-рожевого, ніжно-лілового створюють витончену палітру. Яскраві соковиті тони в обробці цього інтер'єру викликали б явний дисонанс.

Красу Провансу потрібно вміти розглянути, тому не треба намагатися розбавляти інтер'єр ванної елементами чужих йому стилів. Природність і простота колірних композицій роблять його співзвучним природі півдня Франції.

Сонце - вірний супутник тутешніх місць, трохи приглушити фарби літа, надавши їм полуденне світло і тепло. Тут царство непомітних, спокійних тонів. При погляді на них виникає відчуття тихої радості.

Оздоблення приміщення ванної в стилі Прованс

Матеріали для обробки зберігають загальну дизайнерську ідею самобутності французького будинку. Оздоблення стін у ванній кахельною плиткою практично не використовується. Найчастіше стіни просто оздоблені глиняною штукатуркою та пофарбовані натуральними красками, можливо просто вкриті воском, що надає їм ніжно-пастельного кольору. Це надає інтер'єру неординарність і селянську грунтовність. Колір можна вибрати на свій розсуд, але обов'язково світлих спокійних відтінків.

Іноді стіни обшивають деревом в поздовжньому або поперечному розташуванні, що виглядає дуже багато і додає відчуття натуральної краси. Дошки для цієї мети обов'язково фарбують, на відміну від російської традиції зберігати натуральний колір. Особливо актуальна така тенденція для ванних кімнат в дерев'яних будинках, де стиль прованс в інтер'єрі буквально напрошується сам.

Стелю у ванній кімнаті також покривають глиною, а іноді і просто білять. Дуже оригінально виглядають дерев'яні стельові балки або їх імітація.

Підлоги теж покривають дошкою, але пофарбованою в більш темні кольори – від теракотового до коричневого. Керамічна плитка для підлоги, безумовно, буде більш практична у цьому місці.

Двері виготовляються з дерева благородних порід.

Величезне значення у ванній в стилі прованс належить вікну. Без наявності цього елемента приміщення, можливо, і буде затишним, але називатися прованс воно не зможе. Вікно наповнює простір приміщення світлом і повітрям, з'єднує внутрішній світ будинку з духом навколишньої природи. Заскління зазвичай має коміручну структуру і складається з декількох часточок квадратної або прямокутної форми.

Не забувайте піклуватись про своє здоров’я. Прованс - це не лише краса, це здоров’я, вишуканість та спокій. Використовуйте все натуральне, не шкодуйте на це своїх грошей та сил, адже здоров’я це найголовніше.